Hakkımızda

UDEF, 14 Aralık 2012'de 11 dernek tarafından kurulmuştur. Hedef kitlesi Türkiye'de eğitim gören uluslararası öğrenciler olan üye derneklerimizin sayısı 75 şehirde 68 dernek ve 25 temsilciliğe ulaşmıştır.

UDEF; ülkemizi okumak için tercih eden öğrencilere ev sahipliği yapmak, onları tanımak, birbirleriyle kaynaştırmak, eğitim ve öğretim hayatları boyunca karşılaşabilecekleri maddi ve manevi ihtiyaçların çözümüne ortak olmak ve ülkemizde edindikleri birikimleri farklı coğrafyalara taşıyabilecek vasıflı insanlar olabilmelerine katkı sağlayabilmek amacıyla kurulan uluslararası öğrenci derneklerinin kurduğu bir sivil toplum kuruluşudur.

UDEF, Uluslararası Öğrenci Derneklerinin kendi aralarındaki koordinasyonu sağlamak, yeni Uluslararası Öğrenci Derneklerinin kurulmasını teşvik etmek, Uluslararası Öğrenci algısının kamuoyunda sağlıklı bir şekilde yerleşmesi için çalışmak, Uluslararası Öğrencilerin eğitim, sağlık, oturum izni konularındaki sıkıntılarıyla ilgilenmek ve bu sıkıntıların çözümü için devlet kurumlarıyla işbirliği yapmayı kendine misyon olarak belirlemiş bir federasyondur.

 

Türkiye’de eğitim gören uluslararası öğrencilere ev sahipliği yapan, eğitim için Türkiye’ye gelmek isteyen öğrencilere rehberlik yapan, Türkiye mezunları ile irtibatını devam ettiren ve ortak çalışmalar yürüten, uluslararası öğrenci dernekler kurulmasını teşvik etmek ve var olan uluslararası öğrenci derneklerinin koordinasyonunu sağlayan bir kurum olmaktır.

Mensuplarının, insanlığın geleceğine yön verdiği, bir kurum olmaktır.

Defterdar Mah. Fethi Çelebi Cad. Fethi Çelebi Çıkmazı No:1 Eyüp / İstanbul
0212 255 88 66 - Genel Merkez 0312 229 88 66 - Ankara Ofisi
Mesaj Gönder

Öğrenci Kenti: Kahramanmaraş

Ülkemizin büyükşehirlerinden biri olan ve Akdeniz’in bütün doğal güzelliklerini içinde barındıran Kahramanmaraş, modern şehir anlayışı ile hızla büyürken tarihi dokusunu koruyan, Türkiye’nin en geniş su havzalarına, zengin bitki ve hayvan çeşitliliğine sahip temiz doğası, şehrin hemen yanında yer alan onlarca dinlenme ve mesire alanlarıyla hayranlık uyandıran yaşanılabilir bir şehir.

Kahramanmaraş, ekonomik hayat standartlarının diğer büyükşehirlere oranla daha uygun olması sebebi ile de tam bir öğrenci şehri konumundadır.

Şiirin ve şairlerin yurdu olan Kahramanmaraş, aynı zamanda bir edebiyat ve kültür şehridir. Şehir, yıl içerisinde kültür-sanat içerikli yüzlerce etkinliğe ev sahipliği yaparken, öğrenciler açısından geniş sosyalleşme yelpazesine sahiptir.

Sürekli Öğrenmenin, Değişimin Ve Geleceğin Adresi: Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, 11.7.1992 tarih ve 21281 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan 3837 sayılı yasa ile kurularak 1992-1993 Akademik Yılında eğitim-öğretime başlamıştır. Üniversitemiz, kurulduğu günden bu yana her geçen gün kendini yenileyerek ve geliştirerek sosyal, bilimsel ve kültürel etkinlikleriyle yüksek eğitim/öğretim standartlarını yakalamayı ve korumayı ilke edinmiştir. 

Üniversitemiz bünyesinde 2021 yılı itibariyle; 12 fakülte, 3 yüksekokul, 3 enstitü, 8 meslek yüksekokulu, rektörlüğe bağlı 5 bölüm, 25 uygulama ve araştırma merkezi ile 1 sağlık uygulama ve araştırma hastanesi bulunmaktadır.

Vizyon

İnsana hizmet yolunda, çağın ihtiyaçlarına cevap veren eğitim, araştırma ve buluşlarıyla güçlü ve saygın üniversitelerden biri olmak.

Misyon

Yüksek kalite düzeyini esas alarak yararlı buluşlar gerçekleştirmek, üstün, etik ve bilimsel değerlerle donanımlı bireyler yetiştirmek, Üniversite-Sanayi-Kamu işbirliğini güçlendirmek ve böylece şehrimiz, bölgemiz ve ülkemiz geleceğinde önemli bir rol üstlenmek ve bu etki alanını genişletmek; yurt dışı ilişkilerini artırarak uluslararası bir üniversite olmak.

Yerleşkelerimiz

Üniversitemiz; şehir merkezindeki Avşar, Bahçelievler ve Karacasu Yerleşkeleri ile Afşin Mahzuni Şerif, Göksun Arslanbey, Andırın, Pazarcık ve Türkoğlu yerleşkelerinden oluşmaktadır.

Merkezî yerleşkemiz olan Avşar Yerleşkesi içerisinde Rektörlük ve bağlı bölümler ve birimler; Eğitim, Fen-Edebiyat, Güzel Sanatlar, İktisadi ve İdari Bilimler, İlahiyat, Mühendislik ve Mimarlık, Orman, Tıp, Diş Hekimliği ve Ziraat Fakülteleri; Yabancı Diller Yüksekokulu ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri ve Sağlık Bilimleri Enstitüleri ve Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi bulunmaktadır.

Altyapı ve çevre düzenlemesi ile modern bir görünüme sahip olan Avşar Yerleşkesinde; akıllı sınıflar, amfiler, konferans salonları, son teknoloji ürünleriyle donatılmış laboratuvarlar, spor tesisleri, internet salonları, kütüphaneler ve öğrenci kafeteryaları ile öğrencilerimize en iyi hizmet verilmeye çalışılmaktadır.

Bahçelievler Yerleşkemizde; Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Tıp Fakültesi eğitim binaları ile kapalı spor salonu bulunmaktadır.

Karacasu Yerleşkemizde Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ve doğayla iç içe nezih bir alanda kurulu, 24 kişilik konaklama kapasitesiyle hizmet veren Uygulama Otelimiz ile spor tesisleri ve kapalı spor salonu bulunmaktadır.

Afşin Mahzuni Şerif Yerleşkemizde Afşin Meslek Yüksekokulu ile Afşin Sağlık Yüksekokulu, Andırın Yerleşkemizde Andırın Meslek Yüksekokulu, Göksun Arslanbey Yerleşkemizde Göksun Meslek Yüksekokulu ve Göksun Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Pazarcık Yerleşkemizde Pazarcık Meslek Yüksekokulu, Türkoğlu Yerleşkemizde Türkoğlu Meslek Yüksekokulu bulunmaktadır.

Kampüste Yaşam

Üniversitemiz; günümüz teknolojisi ile donatılmış derslik ve modern laboratuvarları, kablosuz internet ağı, açık ve kapalı spor tesisleri, kafeterya ve alışveriş merkezleri, 70 öğrenci topluluğuyla yılda 400’ü aşan akademik, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetleri, sosyal yaşam alanları ve ulaşım kolaylığı ile güvenli, gelişmiş ve kaliteli eğitim hayatının kapılarını açmaktadır.

Kütüphane

Kütüphanemiz, 74.000’i aşan kitap, 6.044 tez, 430 basılı dergi, 296 görsel-işitsel malzeme ve 32 elektronik veritabanında binlerce e-dergi, e-kitaptan oluşan zengin koleksiyonu ile üniversitemizin eğitim ve araştırma etkinliklerini desteklemekte, öğrenci ve öğretim elemanlarının akademik program ve bilimsel araştırma gereksinimlerini karşılamaktadır.

Spor Tesisleri

Öğrenci ve idari/akademik tüm personelin ihtiyaçlarını karşılamak üzere spor kompleksi; çim futbol sahası, 1 amfi-tiyatro, 3 halı saha, 4 basketbol sahası, 6 tenis kortu ve 4 voleybol sahası ile hizmet vermektedir. Ayrıca 1500 kişilik kapalı spor salonu ve 5000 kişilik stadyumun yanında inşaatı tamamlanmak üzere olan yarı olimpik yüzme havuzu da bulunmaktadır.

https://www.ksu.edu.tr

UDEF AKADEMİ Türkiye’de lisansüstü eğitim aşamasında bulunan uluslararası öğrencilerin yüksek lisans ve doktora döneminde akademik çalışmalarında ihtiyaç duyacakları her türlü akademik çalışma ve desteği sunmak için kurulmuştur. UDEF bünyesinde kurulan UDEF Akademi Merkezi faaliyetlerine 2019 yılı Ocak ayı itibarıyla başlamıştır.

https://twitter.com/AkademiUdef

https://www.facebook.com/AkademiUdef/

https://www.instagram.com/udef_akademi/

t.me/AkademiUdef

Send a Message